Talvevarustuse kasutamine

 Lumekettide  olemasoluLumekettide olemasolu on kohustuslik kõigil sõidukitel, mille suurim lubatud täismass on üle 3,5 tonni.
 Kohustuslik periood ja regioonidÜleriigiliselt talveperioodil sõltumata ilmastikuoludest. Põhjapoolsetes regioonides (Nordland, Troms, Finnmark) kestab talveperiood 15.oktoobrist kuni 30. aprillini, ülejäänud piirkondades alates 1. novembrist kuni esimese esmaspäevani peale Lihavõttepühi.
 Mitme paari lumekettide olemasolu on kohustuslikLumeketid peavad olema paigaldatud nii, et oleks pidev kontakt kettide ja teekatte vahel ja nad peavad olema paigaldatud olenemata rehvide tüübist. Mootorsõidukil peab olema vähemalt kolm ketti, millest üks peab olema paigaldatud esirattale ja kaks ketti vedavale teljele. Autorongi puhul, mille mõlemad osad on suurima lubatud täismassiga üle 3,5 t peab olema vähemalt 7 ketti, kui vedav telg on paarisratastega. Üks kett peab olema paigaldatud esirattale, üks vedava telje igale rattale ja kaks ketti haagisele. Kui vedav telg ei ole paarisratastega, peab olema viis ketti.
 Talverehvide kasutamineOn kehtestatud nõuded talverehvidele  ka üle 3500 kg haagiste puhul. Sellega täiendati nõudeid, mis kehtisid ainult mootorsõidukitele. [02.10.2014]Sõidukitel ja nende haagistel, mille suurim lubatud täismass ületab 3500 kg kehtib talverehvide kohustus järgmiselt:15.november - 31.märts. Seega peavad olema talverehvid kõikidel telgedel, kaasaarvatud tõstetavatel.Talverehvid võivad olla nii naastrehvid või nn. friktsioonrehvid ( mitte naastrehvid) pealdisega M+S, MS, M&S, “mud and snow”, 3PMSF või “3peak mountain snowflake” ja peavad olema spetsiaalselt kohandatud talveks.Kõigile rehvidele ja kõigile sõidukitele (veduk ja haagis) on kohustuslik rehvi mustri sügavus vähemalt 5mm 15.oktoobrist kuni 30.aprillini k.a. Põhja – Norras ja 1.novembrist  kuni esimese esmaspäevani peale Lihavõttepühi.Muul ajal on minimaalne rehvi mustri sügavus 1,6 mm.

Täpsem info siit.
Samuti on talvel Norras liiklemise info 7 keeles  Truckers Guide,

Allikas: NLF, November 2016
 Uuendatud: jaanuar 2017