Riiklikud maksud

Veebiaadressid teemaksudest Euroopas

UTA ONE on hetkel kõige terviklikum EETS teenus turul. Euroopa elektroonilise maksukogumisteenuse (EETS) eesmärgiks on ainult ühe nn pardaseadmega (On-Board-Unit, OBU) piirideta läbi Euroopa sõita. UTA tellib pardaseadmed firmalt Telepass, mis on Euroopa juhtiv elektrooniliste teemaksu kogumise lahenduste pakkuja. Hetkel 14 riiki selle teemaksusüsteemiga: Belgia ja Liefkenshoektunnel, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Poola (A4, Katowice – Krakow), Portugal, Austria, Hispaania, Taani (sillad), Norra, sealhulgas parvlaevad ja kiirteed, Rootsi (sillad Šveits, sealhulgas Liechtenstein, Ungari.

UTA ONE® - üks boks katab kogu Euroopa - UTA

Alates 1. jaanuarist 2015 on Norras teemaksuboks kohustuslik kõikidele bussidele ja veoautodele täismassiga üle 3,5 tonni. Sõiduki juhile või omanikule, kes ei ole elektroonilist teemaksuboksi tähtajaks oma sõidukisse installeerinud, määratakse trahv kuni 950 eurot.

Pardaseadet on võimalik tellida AutoPassi veebilehelt http://www.autopass.no/en/autopass ja http://easygo.com/en. 1. jaanuarist saab teemaksuboksi tellida ka piiril.

Teemaksuboksi puudumisel määratakse trahv kuni 950 eurot (8000 Norra krooni). Esmakordne rikkumine tõuseb 1400 euroni (12 000 Norra krooni) juhul, kui esimest trahvi ei maksta ära kolme nädala jooksul. Trahv tõuseb 1900 euroni (16 000 Norra krooni), kui uus rikkumine toimub kahe aasta jooksul pärast esimese rikkumise jõustumist.

Uue regulatsiooni on kinnitanud Norra politsei, Tolliamet ja Maanteeamet ning aitab tõhusamaks muuta ületustasude kogumist nii Norra kui ka rahvusvahelistelt transpordiettevõtetelt ja iseseisvatelt veoauto- ja bussijuhtidelt. Säte võeti Norra parlamendi poolt vastu tänavu 10. oktoobril. 


Norra teedel on mugavaks tasumiseks võimalik tellida teemaksuboksid AutoPass Box, ProBIZZ või GoBox. Tegemist on sõidukisse paigaldatava elektrooniliste seadmetega, mida saab kasutada Norra teedel.

Lisainfo korral helistada telefonil +47 210 31 764 või kontakteeruda veebivestluse kaudu aadressil www.fjellinjen.no/chat.

Allikas: Norra Maanteeamet