Liikluspiirangud

Nädalalõppudel ja riiklikel pühadel liikluspiirangud puuduvad.

Liikluspiirangud Londonis

Sõidukid
Periood
Piirkond Erandid
Veokid, mille lubatud mass on üle 18 t 01.01-31.12 iga päev, nädala sees kell 21.00-07.00,
laupäeval kell 13.00 kuni esmaspäeval kella 07.00ni
Suur-London – kõik teed, välja arvatud kiirteed ja teatud suuremad maanteed nendes piirkondades, mida haldab Londoni linnaosade transpordiskeem (kehtib kõigi 33 Londoni linnaosa kohta). Eriloa alusel töötavad sõidukid, kuna need veavad ebatavalist koormat.
Sõidukid, „mille koormat on vaja inimeste või vara turvalisust mõjutavate hädaolukordade lahendamiseks”.
Veoettevõtjad peavad taotlema vabastuslubasid, mida väljastab tasuta Londoni veoautode kontrollmeeskond
59 ½ Southwark Street
LONDON SE1 0AL
Tel: (+44 20) 7934 9915
Faks: (+44 20) 7934 9591
Veeb: www.londoncouncils.gov.uk/services/london-lorry-control
E-post: lorry.control@londoncouncils.gov.uk
Teatud juhtudel on lühiajalised load saadaval lühikese etteteatamisega ühekordsete sõitude jaoks. Operaatorid peaksid siiski arvestama, et loatingimused seavad juhtidele erilised marsruudinõuded. Täpsema teabe saamiseks peaksid operaatorid võtma ühendust ülaltoodud kontoriga.
Londoni madala heitkogusega tsooni, ülimadala heitkogusega tsooni ja ummikumaksuala info:  www.tfl.gov.uk/low_emission_zone , www.tfl.gov.uk/roadusers/congestioncharging
https://tfl.gov.uk/modes/driving/ultra-low-emission-zone
 
London rakendas ka Direct Vision Safety (DVS) loa, mis on vajalik kõikidele üle 12-tonnisetele sõidukitele, mis sisenevad Suur-Londoni piirkonda. Tsoon on sama, mis LEZ-i puhul (https://tfl.gov.uk/modes/driving/dvs-where-and-when ). Lisainformatsiooni leiate siit: https://tfl.gov.uk/info-for/deliveries-in-london/delivering-safely/direct-vision-in-heavy-goods-vehicles
Väljaspool Londonit on raskeveokitele kehtestatud arvukalt muid piiranguid nii linnakeskustes kui ka silmapaistvalt looduskaunites maapiirkondades. Autojuhid peaksid järgima spetsiaalseid silte.

Allikas: IRU

Uuendatud detsember 2023