Erinõuded

Erinõuded Luksemburgis

Mobiiltelefoni kasutamine sõidu ajal on keelatud, v.a. juhul kui kasutatakse „käed vabaks“ seadet. Sõidukid, millele kehtivad liikluspiirangud nädalavahetustel või pühade ajal, ei tohi peatuda või parkidamaanteede ääres, sama kehtib kõigile üle 7,5 tonnistele sõidukitele, mis on registreeritud Luksemburgis või mille mahalaadimine toimub Luksemburgis ja mis veavad kaupa Prantsusmaale või Saksamaale.

Liiklusseadusesse on tehtud rida muudatusi, samuti  seoses varustusega, mis peab olema pardal:

·        sõidukis peab olema vähemalt üks turvavest ja ohukolmnurk, vest peab olema seljas kui kõnnitakse öisel ajal maanteel või külgohutusribal või päevasel ajal halva nähtavuse korral. Avarii korral peab kiirteele asetama ohukolmnurga 100 m kaugusele ja tavamaanteel vähemalt 30 m kaugusele.

·        Üle 3, 5 tonnistel sõidukitel peab olema vähemalt üks minimaalselt 12 kilogrammine tulekustuti ja esmaabi komplekt.

·        Alla 3 aastased lapsed peavad olema turvatoolides ja kinnitatud turvarihmadega

·        Reisibussides peavad reisijad olema sõidu ajal kinnitatud turvavöödega, kui need on olemas.

·        Taksodes peavad reisijad olema sõidu ajal kinnitatud turvavöödega, kui need on olemas, ja alla 3 aastased lapsed peavad istuma laste turvatoolides,  3 – 17 aastased lapsed, kes on alla 150 cm pikad peavad sõitma bussi tagaosas ja kinnitatud turvavööga.

·        Sõidukijuhid peavad ristmikul parempöörde ajal olema kindlad, et ei sea ohtu jalgrattureid, kes sõidavad samal ajal otse oma rajal.

·        Alljärgnevad märgid lubavad jalgrattureil sõita vastassuunas, nendes kohtades peavad sõidukijuhid olema iseäranis tähelepanelikud:

·        Aeglase liikluse korral tunnelites, peavad juhid hoidma pikivahet vähemalt 5 m.

·        Sõidukid ei tohi peatuda bussipeatustes

·        Sõidukeid ei tohi peatada lähemal kui 5 m jalakäijate ülekäigukohast või jalgrattateest

·         Aeglase liikluse korral, peab juht liiklusummikule lähenedes kiirust vähendama või peatuma ja ohutuled sisse lülitama

Allikas: CLC, aprill 2008

Uuendatud 13.04.2009